Фен-шуй на мансарді Ми хочемо сьогодні розповісти, як з нежитловий мансарди зробити світлу і дуже затишну житлову кімнату.

Будівельники почали з збільшення простору: розсунули стіни і підняли стелю, встановили опалювальні котли.

Виявилося, що для цього достатньо лише зняти стару вагонку з стелі і частково - зі стін. В результаті відкрилися крокви, які довелося підсилити, щоб поставити мансардні вікна.

Нові частини стелі та стін зашили надійної вагонкою з модрини.

Уздовж нових стін зробили невеликий подіум з модрини і спорудили каркас полиць - за задумом дизайнерів вони повинні були зайняти весь простір під схилами даху.

Фен-шуй на мансарді
Головною «родзинкою» проекту і відмінним конструктивним рішенням стали відмінні мансардні вікна. Було вирішено встановити чотири таких вікна - два на висоті 90 см від підлоги, щоб навіть сидячи в кріслі, людина могла милуватися садом. Ще два вікна встановлені майже у коника в тій частині мансарди, де була запланована зона спальні. Пам'ятайте, що мансардні вікна дають світла на 40 відсотків більше , ніж звичайні. Для житлового приміщення це дуже важливо.

Всі стіни покрили фарбою оранжевого кольору. Потім частина стін натерли звичайною свічкою, а потім всю поверхню покрили фарбою вершкового кольору. Після її висихання верхній шар фарби зняли наждачним папером. І вийшло так, що в натертих свічкою місцях крізь світлу фарбу стала просвічувати помаранчева. Така техніка фарбування імітує старі стіни, але при цьому виглядає дуже елегантно. Полички під скатами пофарбували в оранжевий і зелений кольори. А старе вікно перетворили в барвистий вітраж.

Фен-шуй на мансарді
Згідно з ученням фен-шуй в житловому приміщенні кутів має бути як можна менше . Тому замість звичної ліжка майстри спорудили круглий подіум, обшили його поролоном, обтягнули щільною зеленою тканиною, а зверху поклали м'які матраци і закрили їх рукотворним покривалом.

Приділили увагу й висвітленню: для вечірнього світла передбачені люстра, бра у вигляді квітів, а в зоні дитячої під стелею літають оригінальні світильники, схожі на повітряні кулі. Додатково зону спальні від дитячої дизайнери відокремили бавовняної шторою. Яскравий килим на підлозі, м'які іграшки, кишені для їх зберігання, строкаті коробочки для дрібниць - всі ці деталі доповнили новий гармонійний інтер'єр колись нежитловий мансарди.