Арматура А1 і А3 відмінності На даний момент доступний широкий вибір різних видів арматури, і буденного споживачеві легко заплутатися в ньому. Найбільш поширеними і вживаними можна виділити арматури класу А1 і А3.

Вони відрізняються метою використання, складом та зовнішнім виглядом, про що поговоримо нижче.

Арматура А1 і А3 відмінності

Поверхня

Цей пункт є основною відмінністю між цими двома арматурами. А1 має гладку поверхню, що безпосередньо пов'язане з метою її використання – в якості складової частини каркасів і сіток із залізобетону. Завдяки цій властивості з'єднання шляхом електрозварювання стає легше. Однак, гладка поверхня також має і мінуси: з бетоном зчеплення зменшується в рази. metallmarkt.ru можна придбати в будівельних магазинах, так і через інтернет.

А3 від А1 відрізняється, по більшій мірі, своїм профілем – рифленим. Арматура оснащена поперечними виступами і поздовжніми ребрами. Їх розташування рівномірно по всій довжині матеріалу, під конкретним кутом стосовно один одного. За рахунок їх наявності і відбувається надійне зчеплення арматури з бетоном. Завдяки цій властивості, конструкції із залізобетону виходять максимально міцними. У зв'язку з цим, А3 широко застосовується як армуючий матеріал, тому і вважається найбільш вживаним видом.

Міцнісні характеристики

А1 значно поступається А3 в міцності. Цей момент обумовлюється тим, що при виготовленні А3 застосовують високолеговану сталь, яка містить наступні металеві домішки: хром, марганець, титан, кремній. Ця характеристика дозволяє застосовувати даний вид арматури при виготовленні міцних і надійних конструкцій, таких як стать, стелі та інші висотні споруди.

До речі, А1 теж не такий крихкий матеріал, як може здатися, проте, в будівельній сфері використовується набагато рідше, за рахунок своєї гладкої поверхні.

Універсальність

Тут перевага віддається А1-арматурі, адже вона здатна зберігати свої експлуатаційні характеристики за будь-яких зовнішніх умовах. До того ж, їй не страшні агресивні хімічні середовища, наприклад, вплив хлору або природного газу.

Можна відзначити, що арматура А1 буде ідеальним матеріалом, з допомогою якого можна зводити нафтовидобувні підприємства, де А3 просто дасть тріщини.

Розглядаючи види матеріалів, варто порадитися з кваліфікованими будівельниками, які детально роз'яснять мету використання того чи іншого виду арматури, що застосовується у конкретному будівництві.