Ящик для інструментів Скринька для інструментів — це візитна картка домашнього майстра. Наприклад, ось такий — з оригінальною кришкою і висувними шухлядками.

Корпус. Деталі корпусу і дно роблять з фанери товщиною 6 і 12 мм (рис. 1).

До вибірки шипів, пазів і стикування до деталей корпусу приклеюють торцеві планки і прострагивают їх поверхонь. Пази і чверті вибирають циркулярною пилою або фрезерною машиною.

Зібравши корпус, перевіряють його пря-моугольность. З твердих порід деревини, наприклад, клена роблять ніжки і встановлюють їх на місце.

Висувні ящики. Особливість висувних ящиків — фалыипанели, в яких выфрезерованы «ручки» (див. рис. 1 і 3). Самі ящики зроблені звичайним способом, але щоб підкреслити оригінальність всієї конструкції і майстерність господаря для стінок застосовано з'єднання «ластівчин хвіст».

Ящик для інструментів
Зібравши ящики, в бічних стінках вибирають пази для направляючих і перевіряють підгонку ящиків до корпусу. Потім клеять фалыипанели так, щоб в закритому положенні вони впиралися в торці направляючих.

Кришка. Напівкругла кришка з двох половинок, зроблена в «бондарному» стилі не тільки оригінальна, але і функціональна. Під нею легко сховаються інструменти великих розмірів, наприклад, рубанки (рис. 1).

Виготовлення кришки починають з торців, які роблять на фанерній основі. На ній у вигляді сонячних променів» укладають 9 планок з деревини вишні. По радіусу підкладку випилюють з припуском 1,5 мм і по шаблону фрезерують до остаточного розміру. Трикутні планки з кутом при вершині 10° для «сонячних променів» випилюють з 8-мм дощечки вишні з допомогою спеціального пристосування (фото 6).

Ящик для інструментів
Торці кришки збирають у простому хрестоподібному пристосуванні (фото 7). Спочатку укладають і згуртовують «сонячні промені», потім до них приклеюють підкладки (фото 8). За підкладку «промені» повинні виступати не менш ніж на 10 мм, так як сходинка «промені»/підкладка — чверть для поздовжніх планок кришки.

Для кожної половинки кришки треба дев'ять 8-мм поздовжніх планок (рис. 2), выпиленных з двох широких дощок. (На дошці на кожну половинку кришки.) Щоб під час складання не переплутати планки, тобто не зіпсувати малюнок, їх позначають. Планки з припуском 1,5 мм по ширині випилюють з допомогою пристосування для різання дошки (фото 3).

Планки склеюють на спеціальному пристосуванні з стрічковими затискачами (фото 4). Торцеві стінки його трохи втоплені щодо решт планок, що дозволяє в цьому ж пристосуванні приклеїти зібрані торці кришки.

Ящик для інструментів
Перевіривши підгонку деталей сухий складанням, змазують клеєм ребра планок (крім примикають до пристосування) і збирають їх. Потім наносять клей на фальц торцевих деталей кришки, встановлюють їх під планки і затягують збірку стрічковими затискачами. (Щоб стрічки не прихопило клеєм, під них підкладають целофан.) Коли клей висохне, знімають затискачі і зовнішню поверхню простругують (фото 5). Залишилося зробити і приклеїти до корпусу 8-мм рамку для петель з фаскою 5° уздовж кришки, врізати і прикріпити петлі.

Ручка служить для перенесення ящика і замикає при цьому висувні ящики. Щоб їх відкрити і відкинути кришку, треба просто опустити ручку вниз (фото 2).

Ручку виточують з заготовки, склеєні з деревини вишні і клена. Шипи на торцях підганяють до отворів в стійках. Довжина ручки від запле-чика до заплечика дорівнює довжині корпусу плюс 3 мм (див. рис. 2). У кожній стійці свердлять і цекуют гніздо для шайби засувки (рис. 4). Ручку і стійки склеюють. Вони повинні знаходитися в одній площині.

Коли www.postroil.com висохне, зібрану ручку встановлюють на корпус і закріплюють клинами. По отворам в стійках розмічають отвори в корпусі і свердлять їх. Виточують осі-штифти і остаточно встановлюють ручку на місце. Після складання, коли ручку ставлять вертикально, засувки повинні увійти в маленькі отвори в шайбах.

Щоб підкреслити структуру деревини, інструментальний ящик покривають трьома шарами масляного лаку.