Пристрій погребу з монолітного бетону У даній статті йдеться про те, які роботи виконуються при влаштуванні монолітного льоху, які використовуються інструменти та матеріали для виготовлення опалубки бетонних конструкцій.

Перед виробництвом робіт з влаштування погреби визначаються з його глибиною закладення, товщиною стін, діаметром арматури, класу бетону та у спосіб гідроізоляції. Попередньо завозять необхідні матеріали для виготовлення опалубки, арматурних каркасів і бетону, виробляють комплектацію інструментів і механізмів, необхідних для виконання робіт.

Перелік інструментів та засобів малої механізації. Для виготовлення якісної бетонної суміші, стійкої опалубки і міцного каркаса з арматурних стержнів готують такі пристосування, як:

• бетономішалка;

• носилки, відра, подборные лопати, мастерки;

• глибинний вібратор для бетону, для ущільнення бетону;

• ножівка або електропила, цвяхи (саморізи), молоток (шуруповерт);

• вимірювальна стрічка, шнур і будівельний рівень.

Види робіт при влаштуванні монолітного льоху. Перед будівлею погреба визначають рівень підземних вод на обраному ділянці, що обумовлює виконання додаткової гідроізоляції і дренажу, а також вибір глибини самого льоху.

Далі проводять наступні роботи:

1. Пристрій котловану – зрізують рослинний шар землі, виробляють виїмку грунту. Розмір котловану визначають виходячи з розмірів погребу з урахуванням додавання 1 метра по всьому периметру, що забезпечує пристрій зовнішньої гідроізоляції.

2. Виконання підсипання – пісок шаром 10 см, щебінь шаром 12 см з ущільненням.

3. Пристрій днища – виготовляють опалубку висотою 10 см з усіх сторін, розстилають шар руберойду з напуском на висоту опалубки, укладають арматурну сітку з додатковими випусками арматури в місцях з'єднання зі стінами по всьому периметру і бетонують днище. Розмір плити призначають так, щоб вона виходила за зовнішній контур стін на 5 див.

4. Виготовлення опалубки стін і встановлення каркасу з арматури – для опалубки збирають щити з дощок товщиною 50 мм, закріплюють їх за допомогою стійок і підпор, забезпечуючи товщину стіни 20 см; каркас в'яжуть з поздовжніх і поперечних рифлених металевих стержнів діаметром 12 мм з кроком 250 мм В кутах встановлюють окремі стержні довжиною 1 м, зігнуті під кутом 90 градусів.

5. Формування бетонної суміші застосовують бетон класу «В» з 15 пошарової укладанням і ущільненням вібратором.

6. Зовнішня гідроізоляція стін – обмазують бітумом всю поверхню стін і торців плити днища.

7. Пристрій плити перекриття – роботи виконують після витримки бетону стін для придбання необхідної міцності. Виготовляють опалубку з установкою підпірних стійок і з урахуванням виконання отвори для входу. При влаштуванні монолітної плити арматурну сітку і бетонну суміш застосовують таку ж, як і на стіни.

Роботи при пристрої стін ведуть ярусами з переміщенням опалубки по висоті і з контролем геометричних розмірів, арматуру очищають від іржі і бруду, бетон при наборі міцності витримують у вологому стані.