Триногий коник Для зручності роботи та запобігання можливих травм під час розпилювання американський будівельник Ед Доонан пропонує спорудити трехногого помічника. Різного роду підставки і пристосування, аналогічні російським козлам і козелкам у США широко поширені, але називають їх там більш шанобливо «кониками».


Триногий коник на відміну від чотириногого — стійкий на будь-якій поверхні. Зібраний він з обрізків оструганных дощок перетином 50x100 мм, з'єднаних цвяхами. До речі, з таких же дошок, як стверджують компетентні люди, споруджені каркаси будинків майже всієї одноповерхової Америки і теж на цвяхах. Зробити коник простіше простого, а служити він вірою і правдою буде багато років.

Складання вироби починають з з'єднання верхніх дощок 1 в уголковую збірку цвяхами. Цвяхи бажано використовувати квадратні закручені або круглі з насічкою. Такі сполуки можна підкріпити ще й «рідкими цвяхами» — відомим сучасним будівельним клеєм.

Триногий коник

Перед забиванням цвяхів в з'єднуваних деталях у більшості випадків рекомендується свердлити отвори. Мнучи деревину, свердло зміцнює стінки отвору, тому металлокрепеж не тільки не надкалывает деревину, але і «сидить» міцніше. Особливо корисна ця нескладна операція при роботі з щільної міцною деревиною. Потім між куточками фіксують передню ніжку, неодмінно забезпечивши площинність «стільниці».

Складання задньої опори починають з кріплення верхньої проножки 3 на відстані 100 мм від верхніх торців задніх ніжок 4. Після цього опору з'єднують зі стільницею і встановлюють за місцем нижню проножку 5. Для забезпечення скосу кутів в 10° ніжки 2, 4 і проножки 3, 5 рекомендується торцювати з допомогою стусла.

Коник особливо зручний для поздовжнього розпилювання. Для обробки довгомірного матеріалу корисно обзавестися другою такою ж підставкою.

Обробка виробу зводиться до зачистки поверхні шкуркою і просоченню оліфою. Доречно однотонне тонування морилкою.