Як позбутися від цвілі на стінах Нерідко зустрічається ситуація, коли на стінах квартири або будинку починає з'являтися пліснява, псуючи весь зовнішній вигляд. При цьому дана проблематика притаманна не тільки старих приміщень, але і новобудов.Для того, щоб позбутися від цього неприємного явища, існує кілька рецептів:

1. Усунення причини. Як відомо, найкращим рішенням будь-якої проблеми є усунення її причини. А джерелом появи цвілі завжди виступає підвищена вологість у приміщенні, случающаяся при таких ситуаціях:

• Коли вологі самі стіни. Це може бути новобудова з ще не висохлими стяжками. Або ж стіни мають слабкий захист від зовнішніх кліматичних впливів (особливо часто це проявляється в районі віконних прорізів). Для усунення цієї проблеми стіни новобудов потрібно добре просушити, а старі підстави доведеться додатково ізолювати найбільш вдалим у фінансовому та технологічному плані способом. Також дуже допомагає збільшення розмірів зовнішнього козирка над віконних прорізів.

• Недолік вентиляції. Із-за слабкої вентиляції приміщення певні ділянки стіни можуть пошкоджуватися грибком. Особливо часто це буває у ванних і кухнях, де випаровування вологи підвищеною. Для усунення проблеми необхідно почистити вентиляційні системи (канали часто забиваються). При необхідності, на вентиляційні ходи встановлюються вентилятори для посилення тяги, а на сучасних пластикових вікнах застосовується режим мікропровітрювання.

• Промерзання стін. Причиною цьому може служити або слабке опалення приміщень в холодну пору року, або їх слабка теплоізоляція. З-за великої різниці температур повітря і стіни утворюється конденсат, що сприяє розвитку цвілі. У панельних будинках причиною цього дуже часто виступає слабка ізоляція міжпанельних швів, тому її слід посилити (робиться це зовні спеціальними бригадами висотників). Також варто збільшити температурний режим опалювальних приладів, а ще краще – додатково покрити стіни теплоізоляцією. Для цього існують як внутрішній, так і фасадні способи (останній варіант

Як позбутися від цвілі на стінах
виглядає краще, адже в такому випадку життєвий простір не зменшується). Зсередини утеплення можна провести самостійно, без залучення альпіністів. Для цього стіна обробляється утеплювачем (мінвата або пінопласт), а потім покривається гіпсокартоном.
2. Видалення плям цвілі. Це проводиться за допомогою шпателя, яким зчищають цвіль зі стін. Після ретельного просушування підстава стіни обробляється спеціальними ґрунтовками, що містять антисептики. Як правило, процедура обробки антисептиком проводиться два рази, і тільки після повного висихання другого шару дозволяється проводити такі обробні операції.