Особливості плінтусного опалення Будь-яке житло потребують облаштування надійної та ефективної системи опалення. Крім класичних батарей під вікнами і конвертором на стінах з'явилися й інші типи розміщення нагрівальних елементів, і один з них – це плінтусний тип опалення.

У ній застосовуються опалювальні елементи невеликого габариту, розміщені по всьому периметру кімнати вздовж стін, як імітація плінтуси. Таке розміщення дозволяє створювати теплову завісу суцільного типу між житлом, і передавачами холоду стінами та вікном.

Дана плінтусна конфігурація опалювальної системи володіє наступними перевагами:

1. Рівномірне прогрівання простору. Освіта теплової стіни по всьому периметру сприяє створенню ефекту конвекції, завдяки властивості теплого повітря підніматися в гору. Холодне повітря при цьому затягується знизу від нагрівальних плінтусів, що дозволяє створити шар повітря однакової температури. До того ж, при такій особливості функціонування прогрівання кімнати здійснюється набагато швидше, ніж традиційним способом.

2. Естетичну перевагу. Маючи вигляд і функцію плінтуса, нагрівальні елементи не займають зайвого простору, і не відволікають на себе візуальне увагу. Завдяки цьому, крім естетичного ефекту, що досягається також практичне перевагу.

3. Простота монтажу. Елементи мають невелику масу та розміри, та встановлення їх можна виробляти в поодинці, на відміну від чавунних або металевих радіаторів, коли без допомоги напарника не обійтися.

До недоліків зазвичай відносять проблематику використання нагрівальних плінтусів за меблями. Найчастіше елементи там не монтуються, однак, при перестановці меблів доводиться наново перебудовувати весь контур. Також плинтусное опалення – досить дороге задоволення, як по вартості комплектуючих, так і за настановних робіт.

Особливості плінтусного опалення

Плинтусное опалення буває двох видів – електричного, водяного. Останній вид виглядає набагато привабливіше, як економічно, так і функціонально: система не сушить повітря, енергоємність її на порядок нижче. Плінтусні обігрівачі в даному випадку представляють собою ті ж конвектори, тільки невеликих розмірів. При цьому для виробництва тепла може застосовуватися котел будь-якої модифікації, з найбільш дешевим видом палива в даному регіоні.