Типові помилки при ґрунтуванні стін При ґрунтуванні стіни проводиться її очищення від пилу, зменшується і рівномірно розподіляється її вбирає здатність: у результаті цього клей іл фарба лягають набагато рівномірніше.

Крім того, ґрунтовка підстави помітно збільшує його адгезію, що дає економію на використанні лакофарбової продукції, повідомляючи їй додаткову вологостійкість і опірність зносу. Також грунтовки застосовуються з метою створення антибактеріального захисту, завдяки наявності у складі спеціальних компонентів. Грунтування передує нанесення будь-якої обробки приміщення, роблячи її більш довговічною і надійною.

Якщо не застосовувати грунтовку перед фарбуванням стіни, то це поверхня однозначно виявиться бракованою, що швидше за все позначиться на якості обробки, так і її довговічності. Також будь-яка обробка стін, включаючи штукатурку або шпаклівку, завжди має починатися з грунтовки: якщо з якоїсь причини це умови ігнорується, в подальшому подібні ділянки обробки будуть постійно нести в собі загрозу отпадания або відшарування.

В окремих випадках практикується грунтування стін водоемульсійною фарбою, дисперсією або полімерами: такий підхід до справи є однозначно помилковим, так як вищезгадані речовини мають зовсім інший хімічний склад і технологічні

Типові помилки при ґрунтуванні стін
властивості. Як результат – створена плівка виходить дуже слабкою, здатної активно вбирати воду: особливо це стосується приміщень з підвищеною вологістю. При цьому абсолютно не рятує ситуацію подальше декорування дорогий якісною фарбою: адже вбирання все одно буде відбуватися неякісно. В подальшому це може вплинути на стійкість поверхні і здатності переносити прибирання. Результатом подібних експериментів може стати появи після фарбування стіни і матовості, і глянцю. Ці ділянки особливо нестійкі до механічних впливів і вологи.

Якщо раніше у продажу наявна ґрунтовка в одному – двох примірниках, то зараз полиці будівельних магазинів буквально ломляться від всіляких різновидів ґрунтувальних просочень. Виробники зазвичай намагаються випускати грунтовки, максимально відповідні за своїм складом конкретного типу підстави. Це також справедливо і по відношенню до застосовуваним потім фарб або лаків: кожному їхньому типу відповідно випускається однотипна грунтовка.