Оздоблення фасаду - корисні поради Для прикраси фасадів будівель в наші дні є велика різноманітність різних облицювальних матеріалів, і з них найбільш популярними вважаються штучний і справжній камінь, керамограніт, а також цегла.

Фасад, який був оброблений плитами з такого матеріалу як натуральний камінь, буде виглядати дійсно шикарно.

Можна не сумніватися в тому, що зовнішні стіни будуть виглядати неповторно, завдяки «грі» відтінків, а також прожилкам кольору каменю. Довговічність і якість є ще однією з переваг даних фасадів. При цьому хотілося б відзначити, що для зовнішньої обробки підходить не кожен вид каменю. Найчастіше використовують мармур і граніт, і набагато рідше сланець, пісковик і вапняк. Звичайно ж, граніт є досить міцним і твердим матеріалом, і до того ж у нього невелика водопоглощаемость і чудова стійкість до впливу морозу і перепаду температури.

У цього матеріалу є рівномірною малюнок, а також широкий колірний спектр, наприклад: білий, сірий, червоний, зелений, чорний, рожевий і т. д. В порівнянні з гранітом такий матеріал як мармур є пористим, тому він сильно вбирає в себе вологу, в результаті чого мармур не так стійкий до впливу морозу, а також до перепадів температури. Тому, якщо ви все ж вирішили виконати облицювання свого фасаду за допомогою мармуру, необхідно використовувати, лише високощільні сорти цього матеріалу. Як правило, колір мармуру є білим, але, завдяки розвитку нових технологій, мармур буває ще й зелений, рожевий, сірий, жовтий, червоний, блакитний і чорний.

При цьому хотілося б відзначити, що мармур на відміну від граніту, якому властиві холодні відтінки, має теплими тонами. Величина самих плит з звичайного каменю може бути різною, тут все залежить від бажань і переваг замовника. З такого матеріалу можна виконувати всілякі декоративні елементи. В наші дні великою популярністю користується полірована фактура облицювального каменю, завдяки чому фасаду можна надати діловий вигляд. Але, до основних недоліків таких фасадів належать їх надмірно висока вартість.