Невеликий садовий ставок своїми руками Напевно, кожен дачник або садівник, так і просто людина, що проживає в індивідуальному будинку, хотів би мати на присадибній ділянці невелика водойма – красивий маленький ставок.

У цій статті можна знайти рекомендації, як зробити його самостійно.

Для зручності використання, очищення краще відразу брати в якості основи пластикову ємність ( її можна вирізати самостійно з старої бочки, ванни, великого контейнера або просто придбати в господарських магазинах, де покупцям пропонуються безпосередньо пластикові ставки різної форми і обсягу).

Отже, основа є. Її треба вкопати в землю таким чином, щоб грунт щільно прилягав до стінок ємності, не було повітряних прошарків. На поверхні землі краще залишити бортик висотою 10-15 см

Тепер декорування «берегів». Основа – річковий пісок. Земля щільно утрамбовується піском, потім йде шар родючого ґрунту, який закінчується на рівні з бортом ставка. Виходить щось на зразок насипу. Для подальшого оформлення необхідно залишити навколо водойми смугу грунту шириною 15-20 див Наступний етап роботи – обкладывание камінням контуру ставка, щоб смуга грунту не розвалилася. Камені слід вибирати різної форми і розміру, щоб надати «берегів» природність. Взагалі потрібно простежити за тим, щоб пластикові бортики майбутнього водоймища були не видні. Якщо існують побоювання обсипання ґрунту у воду, можна підстрахуватися і самі борти обкласти камінням, «посадженими» на цемент. І тільки потім робити обсипання грунтом.

Після того, як береги надійно укріплені кам'яної облямівкою, можна приступати до декору.

Для того щоб конструкція виглядала природно, не слід висаджувати в наявний грунт квітучі рослини. Найкраще для цього підійдуть хости різних сортів (3-4). Рослини заввишки до 50 см, мають великі листя різних відтінків зеленого кольору і різної ширини, схилені над водою, як не можна вдало прикрасять маленький садовий водойма.

Тепер настав час приступати до заливання води. На дно можна покласти річковий пісок, камені, невелику корч. Воду заливати акуратно, краще шлангом, щоб не допустити розмивання ґрунту на «берегах».

В ставок можна посадити латаття, запустити спеціальні сорти рибок, можна скористатися штучними аналогами – у кого на скільки вистачить фантазії та вміння.

Кілька слів про зміст ставка

Багато що залежить від якості води (вона буде «цвісти» в жарку погоду або немає). Рекомендується міняти воду двічі – навесні і восени, перед замерзанням. Якщо є впевненість, що дно водойми щільно прилягає до ґрунту, воду на зиму можна не виливати. Досить зв'язати разом 2-3 пластикові пляшки і притопити на дно ставка, щоб при замерзанні і таненні тиск чинився на порожні ємкості, що знаходяться під водою. Успіхів у роботі!