Водостічні воронки призначення, класифікація Одним з найважливіших елементів покрівельного водостоку є водостічні воронки, що здійснюють збирання води, переводячи її у систему зливу. В основному водостічні колонки виготовляються з пластика або металевої бляхи, також зустрічаються комбіновані вироби.

При виборі найбільш оптимального варіанту зазвичай за орієнтир береться покрівельний матеріал найбільш оптимальне рішення – повна ідентичність за цією ознакою. Так, на мідних покрівлях бажано застосовувати водостоки з того ж матеріалу. Що стосується місця розміщення, то водостічні колонки можуть бути внутрішні і зовнішні.

Звичайна вертикальна або горизонтальна плоска колонка складається з чавунного корпуса, приймальної решітки і знімною чавунної кришки з отворами. Відмінність вертикальних і горизонтальних елементів зводиться в спрямованості їх труби. Найпростіші конструкції воронок також оснащуються широким бортом, що виконує роль водного приймача. При встановленні дуже важливо домагатися герметичності з'єднання водостічної воронки і даху, інакше буде відбуватися затікання води всередину покрівлі: зазвичай це призводить до поступового руйнування як самого покрівельного матеріалу, так і його обробки. Щоб уникнути подібних явищ практикується поклейка шару гідроізоляції на стінки внутрішнього стоку.

Водостічні воронки призначення, класифікація

Краще застосовувати вироби зі знімною кришкою, що характерно для всіх сучасних моделей воронок. Це дає можливість проводити чистку внутрішнього простору, де можуть накопичуватися різні забруднення у вигляді опалого листя, гілки, пісок і земля. Що стосується склянки, то найчастіше він виготовляється цілісним. Монтуючи захисний ковпак, важливо домагатися його щільності посадки і кріплення на своєму місці. При виборі водостічної воронки рекомендується віддавати перевагу моделям, оснащений запобіжним парасолькою: так називається фільтр, зберігає внутрішню порожнину від швидкоплинних забруднень.

Для плоскої покрівлі найбільш придатною буде воронка, що має горизонтальні бортики. При цьому вироби з ПВХ та алюмінію вважаються найбільш універсальними, підходячи практично для будь-якого покрівельного матеріалу. Монтаж воронок проводиться порівняно швидко, головне при цьому провести необхідні розрахунки. До уваги береться насамперед пропускна здатність різних діаметрів: наприклад, діаметр воронки в 10 см здатний забезпечити відведення 12 л води в секунду, 8 см – 5л, 15 – 35л/с.