Акрилова ванна. Вибір і установка Зараз у магазинах можна знайти все: від ванни до розумного унітазу, а найкращі сантехнічні новинки будуть функціональні і прості в монтажі.

Популярність акрилу

Наше життя багато в чому стала мобільніше і динамічніше, ось і при виборі сантехніки варто керуватися цим її властивістю. Все більшу популярність серед споживачів набуває акрилові ванни. При виборі ванни варто з'ясувати, з чого вона виготовлена. Сьогодні це можуть бути два види полімерів: комбінація з двох матеріалів і чистий акрил.

Якщо ванна виготовлена з комбінації акрилонетрилбутадієнстирола і поліметилметакрилату, то варто знати, що товщина власне акрилу в таких виробах становить 5-10%, а на решту припадає полімер АБС. Даний компонент володіє декількома недоліками: він вбирає вологу, у нього низька щільність і висока пористість. Така ванна прослужить вам всього 3 роки, після чого з'являться сколи та тріщини.

Якщо ж ванна виготовлена з однорідного акрилу або поліметилметакрилату, то вона прослужить близько десяти років. Такий виріб володіє міцністю, зносостійкістю і прекрасними зовнішніми даними.

Акрилова ванна. Вибір і установка
Акрилова ванна. Вибір і установка

Переваги акрилу

Крім складу, при виборі акрилової ванни варто звернути увагу на її жорсткість і стійкість. За ці якості відповідає процедура армування, яка виконується ще на заводі-виробнику. До складу армуючого шару входить скловолокно і епоксидна смола. Наносять шар безпосередньо на боки ванни. Чим більше виробником наносилося таких шарів, тим виріб міцніший. Тому варто поцікавитися їх кількістю на етапі вибору.

Сучасні акрилові ванни вражають різноманітністю форм і дизайну. На відміну від виробів з чавуну, акрилова ванна може бути будь-якої форми: від прямокутної до неправильної. Розмір виробу також може бути самим різним: від маленького до великого.

Акрилова ванна. Вибір і установка
Встановлюючи акрилову ванну, необхідно пам'ятати про те, що вона володіє невеликою вагою і тому має потребу в надійному кріпленні. Не поспішайте знімати захисну плівку: це можна буде зробити і після установки.

Монтаж ванни

Насамперед, необхідно відрегулювати ніжки ванни. Потім закріпити металевий профіль по краю ванни — там, де вона прилягає до стіни. Наступним кроком стане встановлення таких пристроїв, як злив. Останній і найважливіший етап в установці — організація підкладки під дно. Це забезпечить стійкість всієї конструкції. Для цього використовується звичайна монтажна піна.

Піна повинна доходити до основи ванни. Якщо відстань від дна до статі занадто велике, можна підкласти під нього пластикові пляшки, заповнені водою і запінені зверху. Ванну при цьому необхідно наповнити водою, щоб піна її не підняла. Таким чином, акрилова ванна буде надійно стояти на своєму місці і не зрушиться навіть під самим важким членом сім'ї.