Особливості пластикової вигрібної ями Обладнання вигрібної ями є найважливішим моментом облаштування дачної ділянки, адже від цього безпосередньо залежить повноцінність життєдіяльності його мешканців.

Серед цілого ряду різновидів септиків найбільшою популярністю користується вигрібної тип, завдяки своїй простоті, надійності і невисокій собівартості. Для виготовлення накопичувальної ємності може використовуватися бетон, цегла, метал.

Останнім часом велике поширення одержали також пластикові вигрібні ями, що володіють цілим рядом функціональних переваг:

1. Легка вага. Завдяки цьому значно спрощується транспортування та монтаж септика, при наявності кількох осіб цілком можна обійтися без використання додаткових навантажувально-розвантажувальних механізмів.

2. Стійкість і довговічність. Накопичувальні баки виготовляються з сучасної модифікації поліпропілену, відмінно переносять перепади температур, не піддаючись при цьому деформації. Не страшна їм також корозія і роз'їдає вплив стоків.

3. Герметичність. Пластикові септики обладнані простою і надійною гвинтовою кришкою, не випускають назовні неприємні стічні запахи. Під час відкачування кришка досить легко відкривається.

4. Невисока ціна. Володіючи міцністю залізобетонній вигрібної ями, пластиковий септик при цьому набагато дешевше, і є відмінним варіантом для забезпечення життєдіяльності невеликої сім'ї, що проживає на дачі сезонно.

До недоліків відносять невелику масу бака, з-за чого окремі види ґрунтів можуть його поступово виштовхувати на поверхню. Ця проблема вирішується установкою додаткових утримуючих «якорів» на дно котловану.

При цьому установка пластикової вигрібної ями здійснюється в такій послідовності:

• Вибір місця. Під час цього процесу враховується тип грунту, глибина його промерзання, наявність неглибоких грунтових вод. Також одним з головних критеріїв для вигрібної ями є близькість під'їзних шляхів, адже машину-асенізатор доведеться викликати регулярно для такого типу септика.

• Глибину ями потрібно розрахувати з такою умовою, щоб на поверхню виходив тільки вузький патрубок, а під місткістю було місце для облаштування бетонної подушки (20 см). Наявність такої подушки дасть гарантію того, що у випадку усадки грунту бак не деформується. Також ємність після установки закріплюється до подушці тросами, щоб уникнути її «спливання» внаслідок тиску грунту. Розмір ями повинен бути більше розмірів бака на 30 см з кожної зі сторін. Іноді для зменшення тиску ґрунту на септик стіни котловану обкладають цеглою.

Особливості пластикової вигрібної ями

• Ємність опускають в яму за допомогою мотузок, акуратно встановлюючи її на бетонну подушку. При цьому важливо спостерігати рівномірність зазору з кожної зі сторін. Зазор між стінками бака і ями засипають землею, попередньо заповнивши септик водою, щоб він не тріснув під тиском землі. В окремих випадках, при близькості грунтових вод, це простір заповнюють рідким цементним розчином. Перед початком засинання до боку підводять всі необхідні комунікації труб, ретельно перевіряючи герметичність з'єднань.