Сьогодні на російських просторах домінує централізоване теплопостачання: гаряча вода від теплоелектроцентралей (ТЕЦ) по багатокілометрових теплотрас надходить до теплових пунктів, а вже звідти - в будинки і квартири.
Багато з цих пунктів підключені до теплових мереж по залежною схемою, коли вода з тепломережі надходить безпосередньо в опалювальні установки споживачів (без проміжних теплообмінників, нагріваючих вторинний контур зі спеціальною водопідготовкою).
До того ж досить часто системи www.postroil.com відкриті, тобто воду для гарячого водопостачання забирають безпосередньо з теплової мережі, а витрата на водоразбор компенсують додатковою подачею відповідної кількості води в теплову мережу.
По старій пам'яті «чавун» часто дорікають за допотопний дизайн. Проте багато виробників спростували цю думку: взяти, наприклад, радіатори Konner і Lenord (Китай), Viadrus (Чехія), Ridem (Demir Dokum, Туреччина), Roca (Іспанія). Неотстают також вітчизняні виробники Кронтіф-Центр (Сукремль), НТКРЗ (Нижній Тагіл), Сантех-літ (Любохна), ЧАЗ (Чебоксари), ХЗОО (Хабаровськ), а також найближчі сусіди ЛЛМЗ (Луганськ, Україна), МЗОО (Мінськ, Білорусь).
Особливості експлуатації чавунних радіаторів. Як вже говорилося, чавун дуже невибагливий, і значення pH теплоносія не має для нього ніякого значення. Ще одна особливість цього матеріалу полягає в тому, що при литті на поверхні виливки утворюється особливо міцний шар з підвищеним вмістом кремнію, який в необробленому вигляді стійкий до корозії і механічних впливів. Чавунні «батареї можна встановлювати в системах з відкритим розширювальним баком.
Інша особливість «чугунины» - значна теплова інерція. Це може здатися недоліком - не можна домогтися оперативного температурного регулювання. Але в багатьох випадках, навпаки, виявляється перевагою: наприклад, при використанні www.postroil.com запасеного «батареями» тепла вистачить надовго.
Як правило, чавунні прилади розраховані на роботу при 9 атм., що дещо обмежує їх використання в системах опалення висотних будівель, однак останнім часом в асортименті багатьох виробників з'явилися «просунуті» варіанти на 12 атм.
З-за високої щільності (7000 кг/куб. м) ці вироби досить важкі, що ускладнює доставку і накладає деякі обмеження на монтаж (наприклад, чавунну «батарею» не повісити на стіну з гіпсокартону).
«Техногрэйд» це компанія, яка продає навісне обладнання для будівельної техніки тому, погортавши thgr.ru ви зможете підібрати для себе прийнятний варіант.