Звично і гігієнічно Не просто відмовитися на дачі від міського комфорту. Для пудр-клозету на своїй садовій ділянці я виготовив засипні пристрій , що допомагає створити звичні умови користування туалетом міської квартири.

Засипні пристрій для пудр-клозету: 1 — завантажувальний вікно; 2 — бункер; 3 — оглядова щілина; 4 — дозатор; 5 — вікно для вентиляційної труби; 6 — напрямний лоток; 7 — приймальний конус; 8 — ящик з кришкою; 9 — ємність для відходів; 10 — передня панель

Пристрій складається з бункера для засипки, дозатора, направляючого лотка і приймача відходів. В якості засипки я використовую торф, тирсу або суху землю. Деталі бункера і направляючого лотка зробив з десятимиллиметровой фанери (можна взяти дошки, деревно-стружкові плити і ін) і листового металу. Розміри бункера визначилися розмірами туалету і дозатора. Кут нахилу його бічних сужающихся стінок — не менше 45°.

У середній частині лицьової панелі бункера я прорізав вертикальну щілину шириною близько 40 мм, яка дозволяє контролювати кількість засипки в бункері. Зсередини закрив щілину смужкою оргскла. Всю внутрішню поверхню бункера оббив металевим листом, хоча досить пофарбувати її будь олійною фарбою. У верхній частині бункера — завантажувальне вікно. Його можна розташувати і до зовнішньої частини туалету.

З бункера засипка «самопливом» подається в дозатор, що представляє собою обертовий барабан з чотирма відсіками в циліндричному корпусі. При повороті важеля на 90° дозатор скидає в лоток близько 0,5 літра засипки, яка, потрапляючи в ємність, рівномірно покриває відходи. Потім важіль повертають у вихідне (верхнє) положення. Роль обмежувача ходу важеля виконує проріз в декоративної панелі, якої закрито всі пристрій.(на рис. 1 зображена тільки частину панелі; хомути, якими кріпиться дозатор, і сидіння з отвором не показані).

Собачки храпового механізму з надітими на них пружинами (взяв від дерев'яних білизняних прищіпок і трохи їх допрацював) фіксують дозатор у потрібному положенні.

У дозаторі корпус, фланець, храпове колесо і ручка важеля — неметалеві, все інше — з металу. Для корпусу я підібрав відрізок пластикової сантехнічної труби завдовжки 340 мм з внутрішнім діаметром 100 мм.


Звично і гігієнічно
Напрямний лоток: 1,5 — бічні стінки; 2 — задня стінка; 3 — передня стінка; 4 — цвяхи

Напрямний лоток зібраний з двох однакових фанерних боковин за допомогою металевих листів. Лоток я встановив так, що його верхня горизонтальна поверхня прилягає до низу кришки ящика, після чого вирізав отвір в кришці по верхньому контуру приймального конуса, але на 15...20 мм вже його по всьому периметру. Стінки отвору мають скіс всередину для кріплення конуса.

Звично і гігієнічно
Приймальний конус я виготовив з листа нержавіючої сталі (підійде лист товщиною -0,3 мм) і прибив його до кришки цвяхами. Конус краще робити з місцем, а рис. 4 показує лише приблизну його конфігурацію. Висота конуса така, що його нижня кромка на 10...20 мм заходить в ємність для відходів, а виріз поєднується з нижнім отвором лотка, частково перекриваючи верхню його частину.

Установку я збирав знизу. Зробив ящик з отвором у кришці і помістив у нього ємність для відходів. Над ящиком встановив лоток, закріпив дозатор, а потім бункер.


Ст. Андрюшин За матеріалами журналу «Дім»